Sayfutdinov nyert, Franc is továbbjutott - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2018. május 6., vasárnap

Sayfutdinov nyert, Franc is továbbjutott

Szombat este az olaszországi Terenzanoban rendezték az egyéni Európa-bajnokság Challengét, melyet az orosz Emil Sayfutdinov nyert meg, míg meglepetésre a cseh Josef Franc is kvalifikálta magát a kontinensviadal döntőire.
Az EB Challenge legjobbjai: Michelsen, Sayfutdinov, Franc. Fotó: Jarek Pabijan / Sportowefakty.pl
Az elmúlt héten és hétvégén Balakovoból, Goricanból, Debrecenből valamint Pardubicéből harcolták ki a jogot azon vaspapucsosok, akik szombat este az egyéni Európa-bajnokság kvalifikációjának végállomásán, a Challengen álltak startszalag mögé. Az EB promóterei három szabadkártyát is kiosztottak, így Emil Sayfutdinov, Szymon Wozniak valamint a cívisvárosi harmadik helyezett, Nicolai Klindt is részt vehetett az összecsapáson.

Sayfutdinov ki is használta ezt a lehetőséget, hiszen a húsz futamos alapszakaszt 14 egységgel zárta, s mindössze Peter Kildemand tudta maga mögé utasítani. Mögötte 12 ponttal honfitársa, Andriej Kudriashov végzett, így ők ketten jutottak egyenes ágon a fináléba, amely már a biztos továbbjutást jelentette.

A 3-4-5-6. helyen végzett versenyzők, egészen pontosan: a 12 pontos debreceni győztes, Michelsen, a 10 pontos Kildemand, a 10 pontos Huckenbeck valamint a 9 pontos Franc elődöntőben harcolhatta ki nem csak a döntős pozíciót, hanem az Európa-bajnoki finalistás helyeket is. Az etapot végül Michelsen nyerte, Franc és Kildemand előtt, míg a német Huckenbeck számára az összesített 6. hely a kiesést jelentette.

Az elődöntő első két helyezettje: Michelsen és Franc csatlakoztak a döntős két oroszhoz, Sayfutdinovhoz és Kudriashovhoz, hogy eldöntsék a challenge végeredményét. A futamnak igazából nem sok értelme volt, hiszen már mind a négyen továbbjutottak, sőt az ötödik helyezett Kildemand is, ám a pódium legfelső fokáért még négy körig húzniuk kellett. A finálét végül Sayfutdinov magabiztosan nyerte Michelsen valamint Franc előtt.

A viadal első öt helyezettje automatikusan csatlakozik az egyéni Európa-bajnokság tavalyi első öt helyezettjéhez: Andzejs Lebedevshez, Artem Lagutához, Vaclav Milikhez, Andreas Jonssonhoz valamint Krysztof Kasprzakhoz. Tavaly az első hét helyezett juthatott tovább az challengeről, míg idén úgy látszik a szervezők három helyett öt állandó szabadkártyát fognak szétosztani. A kontinens bajnoki küzdelemsorozat június 23-án a lengyelországi Gnieznoban kezdődik, majd szeptember 15-én egy ikonikus helyszínen, Chorzówban zárul.