Lengyel diadal a Barátság Kupán - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. június 3., szombat

Lengyel diadal a Barátság Kupán

Szombat délután Lengyelországban, Świętochłowice városában rendezték a Barátság Kupa 2. fordulójának első versenyét, melyen öt klubcsapat mérte össze erejét. Az összecsapást végül a helyi szurkolók legnagyobb örömére a MS Śląsk Świętochłowice gárdája nyerte egy különfutamot követően.
A nap legjobbjai a dobogón.
A húsz futamos alapszakasz alatt nem bírt egymással a vendéglátó MS Śląsk Świętochłowice valamint a debreceni nyitófordulón diadalmaskodó RMSTK Rovnó, hisz mindkét alakulat 29-29 egységgel zárt. Emiatt különfutamot rendeztek, ahol a lengyelek vaspapucsosa Hubert Legowik diadalmaskodott ukrán ellenfele, Viktor Trofimov előtt. Így a lengyelek emelhették a magasba a Speedway Frienship Cup vándortrófeáját.

A harmadik helyen a cseh AMK ZP Pardubice alakulata végzett 26 ponttal, míg a szlovák Speedway Club Zarnovica 21 egységgel a negyedik helyen zárt.

A Debrecen Speedway SE versenyzői 13 pontot gyűjtöttek, ami az ötödik helyhez volt elegendő. A cívisvárosiak közül Benkő Roland volt a legeredményesebb, aki három futamból kettőt nyert, míg egyszer motorhiba miatt kiállni kényszerült. Vida Péter 4 pontig, Szegvári Róbert 3 pontig jutott, míg Kónya Sándor pont nélkül zárta a versenyt.

A Barátság Kupa második fordulójának egyéni versenyét holnap délután rendezik. A vasárnapi startlistáról egyelőre nincsenek információink.