Az ukránok nyertek, a mieink 2. helyen végeztek - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. május 27., szombat

Az ukránok nyertek, a mieink 2. helyen végeztek

Szombaton délután Debrecenben rendezték a Barátság Kupa nyitófordulóját, melyen öt nemzet alakulat mérte össze erejét. A 20 futamos összecsapás végén az ukrán Rovnó egyesülete örülhetett, míg a Debrecen Speedway SE négyese a dobogó második fokát foglalhatta el. A harmadik helyen a cseh Pardubice gárdája végzett.
Az ukránok aratták le a babérokat a Barátság Kupa nyitófordulójának első versenyén. Fotó: Bárány Krisztina
Kissé szeles, ám napsütéses időjárási körülmények között elstartolt a 2017-es debreceni salakmotoros évad, hiszen szombat délután a télen életre keltett Barátság Kupa nyitófordulóját rendezték. A két napos versenyhétvége első napján öt ország: Ukrajna, Szlovákia, Csehország, Lengyelország valamint Magyarország négy fős klubcsapatai mérhették össze erejüket.

A 20 futamos alapszakaszt végül az ukrán Rovnó alakulata nyerte 28 ponttal, míg a Debrecen Speedway SE gárdája mindössze egy ponttal szerzett kevesebbet. A 27 pontos cívisvárosi különítmény legeredményesebb versenyzője Tabaka József volt, aki 12 pontig jutott, míg Magosi Norbert 10 pontot gyűjtött. Benkő Roland mindössze egy futamban állt starthoz, ám azt a legsikeresebben, 3 ponttal abszolválta. A debreceniek juniorja Bárány Márk ezúttal 2 pontot motorozott.

Az összetett harmadik helyen az AMK ZP Pardubice gárdája végzett 23 ponttal, míg a negyedik helyért különfutamot rendeztek. A szétmotorozást a Speedway Club Zarnovica színeiben motorozó Patrik Búri nyerte a lengyel Krystian Stefanów előtt.

A vasárnapi megmérettetésen a megszokott 16 fős 20 futamos egyéni szisztéma alapján bonyolítják le a párharcot, melyre az öt klub vezetői jelölik ki versenyzőiket. A viadal 15 órától veszi kezdetét a Gázvezeték utcai salakstadionban.