Bjerre nyert, Benkő pont nélkül zárt Lonigoban - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2018. május 20., vasárnap

Bjerre nyert, Benkő pont nélkül zárt Lonigoban

A tegnapi nap folyamán három helyszínen, a szlovákiai Zarnovicán, a dániai Slangerupban valamint az olaszországi Lonigoban rendezték a 2019-es Grand Prix kvalifikáció elődöntőit. Utóbbit az ex-GP menő Kenneth Bjerre nyerte, francia vetélytársa, David Bellego valamint a német Kevin Wölbert előtt. Hazánkat Benkő Roland képviselte az összecsapáson, aki pont nélkül zárt.
A továbbjutók: Bellego, Bjerre, Wölbert. Fotó: GPA Racing Speedway / Facebook
A húsz futamos alapszakasz során Kenneth Bjerrét mindössze két alkalommal verték meg, Bartosz Smektala valamint Linus Sundström révén. A dán klasszis ezen kívül mindegyik futamát elsőként abszolválta, így a viadal végén összegyűjtött 13 pontja, nem csak a továbbjutást hanem a verseny megnyerését is jelentette számára.

A fennmaradó két dobogós, s egyben továbbjutó helyért viszont hárman is megmérkőztek. Húsz etapot követően ugyanis, az ex-GP-s brit, Chris Harris, a franciák ásza, David Bellego valamint a németek meglepetés embere, Kevin Wölbert álltak 12-12 egységgel. A komoly téttel bíró szétmotorozás végül francia sikerrel végződött, így Bellego állhatott fel a pódium második fokára, míg mögötte Wölbert ért célba, Harrist megverve.

Harris mellett olyan vaspapucsosok is kiestek, mint a tavalyi EB bronzérmese, Vaclav Milik, a korábbi GP menő svéd, Andreas Jonsson, a világkupát nyerő svéd válogatott tagja, Linus Sundström illetve a tavalyi junior világbajnoki ezüstérmes, Bartosz Smektala.

Az első három helyezett a július 28-án Landshutban, Németországban megrendezendő Challengen vívhatja ki a jövő évi Grand Prix-s szereplést.

Hazánkat egyedül Benkő Roland képviselte az összecsapáson, akinek a neve mellett két motorhiba, valamint két utolsó hely szerepel, mellyel tizenhatodikként, nulla ponttal zárta a versenyt.