A Hampel - Sayfutdinov - Kolodziej trió nyert Torunban - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2018. március 25., vasárnap

A Hampel - Sayfutdinov - Kolodziej trió nyert Torunban

Eredetileg szombat este végül vasárnap kora délután vette kezdetét a Legjobb Párosok Kupájának idei szériája, mely a regnáló bajnokcsapat, a FOGO Power győzelmével ért véget. A pódium második fokára a német Trans MF Pro Race Team gárdája állhatott fel, míg a harmadik helyen a Monster Energy Speedway Team végzett.
A nyitóforduló győztesei: Hampel, Kolodziej és Sayfutdinov a Fogo Power gárdája.
Fotó: Facebook / Speedway Best Pairs Cup
Kiválóan előkészített oválon, kb 10 celsius fokban és napsütésben ám kevés néző előtt rendezték vasárnap kora délután a Speedway Best Pairs Cup, azaz Legjobb Párosok Kupájának nyitófordulóját a lengyelországi Torunban. Az összecsapáson az elmúlt évekkel ellentétben hét páros helyett hat szponzoralakulat mérte össze erejét 15 futamban, amelyet két elődöntő és egy finálé követett.

A rendezők próbáltak minél jobb feltételeket teremteni a versenyzőknek így a szezon elején, többek között ezért is halasztották el az összecsapást szombat estéről vasárnap kora délutánra, míg aznap délelőtt edzéslehetőséget is biztosítottak a pilóták számára. Ezzel minden csapat, minden versenyzője élt, hisz volt aki még alig ült motoron az idei esztendőben.

A szezon eleji forma viszont nem nyomta rá a bélyegét az összecsapásra, hiszen több kiváló futamot és előzést is láthattunk. A legjobb egyéni teljesítményt a dán Leon Madsen nyújtotta, aki az alapszakasz során nem talált legyőzőre, 15 pontot motorozott míg a párosok közül a Jarek Hampel - Emil Saytudinov - Janusz Kolodziej alkotta Fogo Power szerepelt a legjobban, 22 ponttal nyerték az alapszakaszt.

A párosok száma miatt a lebonyolítási szisztéma is változott, így az alapszakaszt követően két elődöntőben állt starthoz a legjobb négy helyezett, amelynek győzetesei a fináléban döntötték el a dobogó legfelső fokát. Az első elődöntőben a Starkom Racing Team színeiben Vaclav Milik diadalmaskodott a Fogo-s Sayfutdinov és Hampel előtt, ám utóbbiak kerültek a mindent eldöntő döntőbe.

A második elődöntőben 5-1-es sikert aratott a Trans MF Pro Racing Team Leon Madsen és Martin Smolinski révén, akik a Monster Energy Speedway Team-et, vagyis Pawel Przedpelskit és Greg Hancockot utasították maguk mögé.

A döntő szinte a startot követően eldőlt, hiszen Hampel és Sayfutdinov kiválóan rajtoltak, egyből az élre álltak, míg Madsen és Smolinski csak a port nyelték mögöttük. Az 5-1-es FOGO siker a tavalyi bajnokcsapat összetett győzelmét eredményezte, a Trans MF valamint a Monster Energy alakulatai előtt.

A bajnokság április 20-án a hazánkhoz közeli lengyel városban, Rzeszówban folytatódik, míg a zárófordulót Németországban, Landshut városában rendezik május 10-én.