Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. június 22., csütörtök

Craig Cook a brit bajnok!

Tabaka József korábbi brit ligás csapattársa, Craig Cook felért a csúcsra, hiszen több évnyi próbálkozást követően hétfő este pályafutása első brit bajnoki címét ünnepelhette. A 30 éves salakszóró bajnoki címének köszönhetően szabadkártyásként részt vehet a július 22-én megrendezendő Brit Nagydíjon.
A 2017-es brit bajnoki dobogósai: Worall, Cook, Schlein. Fotó: SpeedwayGB.com

A pódium második fokára Steve Worall állhatott fel míg a harmadik helyen az ausztrál, de brit licensszel versenyző Rory Schlein végzett. Érdekesség, hogy Schlein 43 éve az első külföldi motoros, aki a szigetország bajnokságában starthoz állhatott. A viadalon természetesen ott volt két korábbi GP menő Scott Nicholls és Chris Harris is, ám előbbi 10 ponttal 6. míg utóbbi 9 egységgel a 8. helyen zárt. A háromszoros egyéni világbajnok, Tai Woffinden a brit salaksport szövetséggel folytatott nézeteltérései miatt távolmaradt az összecsapástól. Továbbá nem indult a junior világbajnokságon tavaly remekül szereplő Robert Lambert sem, akinek nem sikerült kivívnia a kvalifikációt a fináléra.