Przemyslaw Pawlicki nyert Nagyhalászban! - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. május 2., kedd

Przemyslaw Pawlicki nyert Nagyhalászban!

Hétfő délután a Nagyhalász Speedway Ringen rendezték az egyéni Európa-bajnokság első elődöntőjét, melyet kiélezett küzdelmet és egy különfutamot követően a lengyel Przemyslaw Pawlicki nyert meg. A dobogó második fokára a dán Mikkel Bech Jensen állhatott fel, míg a harmadik helyen az ukrán Andrej Karpov végzett.
A nap legjobbjai a dobogón: Jensen, Pawlicki, Karpov. Fotó: Szilágyi Péter
Telt ház előtt rendezték a 2017-es egyéni Európa-bajnokság első elődöntőjét Nagyhalászban, melynek tétje nem más volt, minthogy kiderüljön ki az a 3 versenyző, aki egyenes ágon kvalifikálja magát a május 20-án a horvátországi Goricanban megrendezendő Challenge-be. Mellettük egy kiadó hely akadt még, egy tartalék pozíció, amelyért különfutamot rendeztek.

A favoritok hozták a tőlük elvártat így nem meglepő módon Przemyslaw Pawlicki és Mikkel Bech Jensen 14-14 egységgel zárta a húsz futamos alapszakaszt. Mögöttük az ukrán Andrij Karpov végzett 11 ponttal, így ők hárman egyenes ágon jutottak tovább a kontinensviadal utolsó körébe.
Przemyslaw Pawlicki (pirosban) szenzációsan versenyzett. Fotó: Szilágyi Péter
A negyedik helyért különfutamot rendeztek, amelyben a 10-10 egységgel rendelkező Janusz Kolodziej és Josef Franc valamint a 8-8 pontos Rasmus Jensen és Valentin Grobauer indulhatott. Érdekesség, hogy Tabaka József is 8 pontot gyűjtött a viadal során, ám a több jobb helyezés miatt a német Grobauer indulhatott az utolsó esély futamban. Az etapot végül Kolodziej magabiztosan nyerte, így tartalékként utazhat Goricanba.
Izgalmas futamokat produkáltak a Nagyhalász Speedway Ringen. Fotó: Szilágyi Péter
A magyar versenyzők közül Tabaka József szerepelt a legsikeresebben, aki a későbbi harmadik helyezettet, Andrij Karpovot megverve nyolc pontot szerzett, s épp csak lecsúszott a különfutamról. Magosi Norbert öt pontot gyűjtött, amely ezúttal a 13. helyre volt elegendő. A tartalékok közül Kovács Roland ülhetett motorra egyetlen alkalommal, ám a pontszerzés nem sikerült.