Przemyslaw Pawlicki nyert Goricanban - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. május 22., hétfő

Przemyslaw Pawlicki nyert Goricanban

Nagyhalász után Goricanban is a dobogó legfelső fokára állhatott fel Przemyslaw Pawlicki, ahol az egyéni Európa-bajnokság utolsó kvalifikációs állomását, a Challenget tartották szombat este. A második helyen az ex-GP menő, Kenneth Bjerre végzett, míg a harmadik helyért kiírt különfutamot Nicolai Klindt nyerte, megszerezve ezzel a pódium legalsó fokát.
A nap legjobbjai: Bjerre - Pawlicki - Klindt. Fotó: Szilágyi Péter
Hűvös, szeles időben rendezték szombat este az egyéni Európa-bajnokság challengét a magyar határhoz közeli Goricanban. Az összecsapáson ugyan nem indult magyar versenyző, ám elég sok honfitársunk utazott Horvátországba. A magyar szurkolók mellett német, osztrák, lengyel és szlovén fanok színesítették a horvát lelátót a hazai publikum mellett.

Az előzésekben, motorhibákban, keresztbe verésekben és  látványos futamokban gazdag alapszakasz végül Przemyslaw Pawlicki győzelmét hozta, aki 13 pontot gyűjtve állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Húsz futamot követően Kenneth Bjerre 11 egységgel rendelkezett ez a pódium második fokát eredményezte számára. A számolgatást követően kiderült, hogy a 20 futamon túl további két futamot kell lebonyolítani, amely eldönti a 3. valamint az utolsó továbbjutó, azaz a 7. hely sorsát.
Przemyslaw Pawlicki szenzációsan motorozott. Fotó: Szilágyi Péter
További fotók a goricani SEC Challengeről hamarosan a Salakpor hivatalos facebook oldalán.
Elsőként a 7. hely sorsát döntötték el, ahol négy 8 pontos versenyző: Adrian Miedzinski, Mikkel Bech Jensen, Andrij Kudriashov valamint Mihael Jepsen Jensen feszült egymásnak. Az etap a lengyel Miedzinski győzelmét hozta, így állandó résztvevőjévé vált az idei kontinensbajnoki szériának.

A 22. futamban szintén négyen álltak startszalag mögé, akik mindnyájan 9 pontot gyűjtöttek. Ők mind a négyen továbbjutottak, ám a pódium harmadik foka még üresen tátongott. A négy körös száguldás végül Nicolai Klindt sikerét hozta, aki Mateusz Szczepaniak, Martin Smolisnki és Adrian Gomólski előtt haladt át a célvonalon.
A továbbjutók: Gomólski, Miedzinski, Bjerre, Pawlicki, Klindt, Szczepaniak, Smolinski. Fotó: Szilágyi Péter
Az első hét helyezett így a tavalyi top 5-höz tehát Nicki Pedersenhez, Vaclav Milikhez, Krysztof Kasprzakhoz, Leon Madsenhez és Grigory Lagutához csatlakozott, s az így kialakult 12 fős mezőnyhöz csatlakozik további három versenyző, akik a sorozat szervezőitől állandó szabadkártyát kapnak. Az idei egyéni Európa-bajnoki széria az elmúlt évekhez hasonlóan ismét négy fordulóból fog állni, s a nyitófordulót június 30-án Lengyelországban, Torunban rendezik.