Melnichuk nyert, Tabaka 3. helyen végzett - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. május 29., hétfő

Melnichuk nyert, Tabaka 3. helyen végzett

Az ukrán Stanislav Melnichuk győzelmével ért véget a Barátság Kupa vasárnapi, egyéni összecsapása Debrecenben. A második helyen a lengyel Hubert Legowik végzett, míg a cívisvárosi publikum kedvence, Tabaka József egy különfutamot követően állhatott fel a dobogó harmadik fokára.
A nap legjobbjai: Legowik, Melnichuk, Tabaka. Fotó: Fazekas Sándor
A szombati csapatküzdelmeket követően vasárnap húsz futamos egyéni szisztéma alapján szálltak harcba a vaspapucsosok. Hazánkat két debreceni versenyző: Bárány Márk és Tabaka József képviselte. Előbbi egy elcsúszást és egy motorhibát követően 2 pontig jutott, míg utóbbit csak a technika ördöge hátráltatta. Tabaka négy futamban sem talált legyőzőre, ám a 9. etapban első helyen haladt a későbbi győztest Stanislav Melnichukot megelőzve, amikor egy körrel a vége előtt versenygépe felmondta a szolgálatot. Így összegyűjtött 12 pontjával különfutamot kellett vívnia a szintén 12 egységgel rendelkező ukrán Viktor Trofimovval a pódium legalsó fokáért. A szétmotorozás során a cívisvárosi vaspapucsos már a startot követően az élre tört, míg vetélytársa motorhiba miatt kiállni kényszerült.

A második helyen a lengyel Hubert Legowik végzett 13 egységgel, míg a győztes az urkán Stanislav Melnichuk lett, aki Tabaka motorhibájának köszönhetően mind az öt futamát az első helyen abszolválta.
Tabaka az élen Melnichuk előtt, még motorhibáját megelőzően. Fotó: Derencsényi István
A viadalt jónéhány bukás tarkította, s 9. futamban ketten is óriásit estek. A startot követően a szlovák Jan Mihalik akadt össze cseh riválisával Marko Leviskinnel, s hatalmas lendülettel csapódtak bele a lufipalánkba. Két mentőautó azonnal a pályára gördült, s végül mindkettejüket kórházba szállították kivizsgálásra. A 16. futamban szintén egy csúnya bukás szemtanúi lehettük, amikor a Tabaka József mögött haladó Patrik Búri emelte el motorját, s csapódott nagy erővel a salakra. Versenygépe sem állt meg egy ideig, míg végül a lufipalánk tetején landolt.

A Barátság Kupa következő fordulóját június 3-án és 4-én rendezik Lengyelországban, Świętochłowice városában. Hazánkban legközelebb június 10-én rendeznek versenyt, hiszen a Nagyhalász Speedway Ring ad otthont a junior egyéni Európa-bajnokság elődöntőjének. Debrecenben június 17-én csapódik fel ismét a startszalag verseny körülmények között a nemzetközi, egyéni magyar bajnokság 2. fordulóján.