Cook nyert, Tabaka 10. helyen végzett - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. május 8., hétfő

Cook nyert, Tabaka 10. helyen végzett

Eredetileg szombaton, ám végül az esős időjárás miatt vasárnap rendezték a jövő évi Grand Prix kvalifikáció negyeddöntőjét Lonigoban, amely a brit Craig Cook győzelmével ért véget. A dobogó második fokára a regnáló junior világbajnok, Max Fricke állhatott fel, míg a harmadik helyen a Nagyhalászban is látott svéd versenyző, Pontus Aspgren végzett. Hazánkat Tabaka József képviselte, aki a 10. helyen zárt.
A lonigoi selejtező legjobbjai: Fricke, Cook, Aspgren. Fotó: MotoClub Lonigo
A zarnovicai ághoz hasonlóan Olaszországban is a viadal első hét helyezettje kvalifikálta magát a következő körbe. A versenyt magabiztosan nyerte a brit válogatott Craig Cook 14 egységgel, míg a második helyért különfutamot kellett rendezni. A szétmotorozás az ausztrál junior világbajnok, Max Fricke diadalát hozta, aki a svéd Pontus Aspgrent verte.

A negyedik helyen a lett Maksim Bogdanovs végzett 12 ponttal, míg a svéd Linus Sundstrom szintén 12 egységgel az ötödik helyen zárt. A hatodik helyen a német Kevin Wölbert kvalifikálta magát, míg az utolsó továbbjutást jelentő pozíciót az első futamában betliző cseh Vaclav Milik szerezte meg.

Hazánkat Tabaka József képviselte ezen az ágon, aki kétszer második helyen, kétszer harmadik helyen, míg egyszer az utolsó helyen ért célba. Így összegyűjtött hat pontja a 10. helyhez volt elegendő.
Tabaka József a lonigoi oválon. Fotó: MotoClub Lonigo