Vaculik nyert, Tabaka dobogón végzett! - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. április 3., hétfő

Vaculik nyert, Tabaka dobogón végzett!

Vasárnap a szlovákiai Zarnovicán rendezték a nemzetközi, egyéni, szlovák bajnokságot, melyet a helyiek Grand Prix menője, Martin Vaculik nyert meg. Hazánkat Tabaka József képviselte főversenyzőként, aki a Ladislav Elias emlékversenyen a dobogó harmadik fokára állhatott.
A Ladislav Elias emlékverseny dobogója: Martin Vaculik, Josef Franc, Tabaka József. Fotó: Petra Pukan
Rengeteg nemzet képviselte magát a vasárnap kora délután megrendezett nemzetközi, egyéni, szlovák bajnokságon, melyen az elmúlt évekkel ellentétben idén északi szomszédaink legnagyobb sztárja, Martin Vaculik is részt vett. Vaculik esélyeshez méltóan húzta a gázt, ám az alapszakasz során a huszadik etapban cseh vetélytársa, Josef Franc maga mögé utasította. Az alapszakasz győztese nyerte a Ladislav Elias emlékversenyt, így a 14 pontos Franc állhatott a pódium tetejére, a szintén 14 pontos Vaculik valamint a 12 pontos Tabaka József előtt.

A szlovák bajnoki címért a húsz futamot követően egy mindent eldöntő döntőt rendeztek. A fináléban az alapszakasz legjobb öt helyezettje indulhatott, akik tradicionálisan a startnál választhatták ki rajtpozíciójukat. Tabaka József a pirosról vágott neki a vasárnap utolsó etapjának, ám ezúttal sajnos lemaradt a dobogóról. A futamot Martin Vaculik nyerte, ezzel 2017 egyéni szlovák bajnoka lett, Josef Franc, Jevgenij Kostigovs, Tabaka József valamint Andrij Kobrin előtt.
A nemzetközi, egyéni szlovák bajnokság végeredménye: Josef Franc (2.) - Martin Vaculik (1.) - Jevgenij Kostigovs (3.)
Fotó: Petra Pukan