Pavlic nyert, Tabaka 3. helyen végzett Goricanban! - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. április 3., hétfő

Pavlic nyert, Tabaka 3. helyen végzett Goricanban!

Szombaton hivatalosan, verseny körülmények között is elkezdődött a szezon honi salakszóróink számára, akik a nemzetközi, egyéni, horvát bajnokságon vettek részt Goricanban. Az összecsapást a helyi szurkolók legnagyobb örömére, Jurica Pavlic nyerte, míg Tabaka József a dobogó legalsó fokára állhatott fel.
A szombati verseny legjobbjai a dobogón: Franc, Pavlic, Tabaka. Fotó: Speedway Unia Gorican
Hazánkat négy versenyző, Tabaka József, Magosi Norbert, Kovács Roland valamint Fazekas Dennis képviselte a szombati versenyen, amely végül Tabaka számára sikerült a legsikeresebben. A debreceni versenyző 11 pontot gyűjtött a húsz futamos alapszakasz során, így kvalifikálta magát a mindent eldöntő döntő futamra. A finálét végül Jurica Pavlic szenzációs motorozással nyerte, Josef Franc, Tabaka József valamint a cseh Filip Hajek előtt.

Magosi Norbert számára nem sikerült túl jól a szezonkezdet, mindössze 6 pontot gyűjtve a 10. helyen zárt. Kovács Roland 4 pontig jutott, ám utolsó futamában hatalmasat bukott. Az incidenst követően az újraindított futamot még vállalni tudta, ám a vasárnapi, krsko-i versenytől sérülés miatt visszalépett. Hazánk 15 éves versenyzője, Fazekas Dennis ezúttal pont nélkül zárta az összecsapást.