Magosi Norbert nyert Nagyhalászban! - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. április 15., szombat

Magosi Norbert nyert Nagyhalászban!

Szombat délután hivatalosan verseny körülmények között is elkezdődött a 2017-es hazai salakszezon, hiszen a Nagyhalász Speedway Ringen rendezték a nemzetközi, egyéni, magyar bajnokság első fordulóját. Az összecsapás Magosi Norbert győzelmével ért véget, aki Tabaka József valamint Ronny Weis előtt állhatott fel a dobogó legfelső fokára.
A nap legjobbjai: Tabaka, Magosi, Weis. Fotó: Szilágyi Péter
A 12. futamos alapszakasz során volt minden, ami egy igazi salakmotor verseny velejárója: bukás, kizárás, motorhiba. Mégis a 6. futamban látott incidenst nem szívesen néznék vissza. Karczagi László és Benkő Roland összeakadtak, s utóbbi húzta a rövidebbet. A Debrecen Speedway SE színeiben induló motorost mentővel vitték a depóba, majd visszalépett a további küzdelmektől. A későbbi kórházi vizsgálatok kimutatták, hogy sérülése súlyosabb a vártnál, hiszen csukló valamint medencecsonttörést szenvedett. Mielőbbi felépülést kívánunk Benkő Rolandnak!
Benkő Roland bukása a 6. futamban. Fotó: Szilágyi Péter
Az alapszakaszt követően a két 11 pontos versenyző, Tabaka József és Ronny Weis egyenes ágon kvalifikálta magát a fináléba, míg a többiek két elődöntőben mérettették meg magukat. A 13. futam végül Magosi Norbert magabiztos győzelmét hozta, aki az alapszakasz során csupán egyszer vesztett pontot, pontokat, akkor motorhiba miatt kiállni kényszerült, ráadásul első helyről, az utolsó körben. A 14. futamban a szlovák Patrik Búri startolt remekül, s zsebelte be a futamgyőzelmet és az ezzel járó döntős helyet.
Patrik Búri bukása a döntő futamban. Fotó: Szilágyi Péter
A mindent eldöntő finálé előtt maguk a versenyzők válaszhattak közvetlen a rajtnál startpozíciókat. Tabaka József a kék, Ronny Weis a piros, Magosi Norbert a fehér mellett voksolt, így Patrik Búri számára a palánk töve, a sárga maradt. A startot követően nagyon együtt jöttek el mind a négyen, ám közülük a szlovák vaspapucsos húzta a legrövidebbet, aki hatalmasat bukott, s a lufipalánk alá szorult. A mentősök azonnal intézkedtek, s a mentőautóba ültették volna a pilótát, ám ő hajthatatlan volt, mindenáron indulni akart az újraindításban. Ambícióit nem a vezetőbíró, sokkal inkább az orvos törte ketté, aki nem engedte startszalag mögé állni az. A három főre redukálódott finálét Magosi start-cél győzelemmel nyerte, Tabaka előtt, aki egy szép előzéssel utasította maga mögé a német Weist.
A bajnoki nyitány dobogósai: Tabaka, Magosi, Weis. Fotó: Szilágyi Péter
A soron következő hazai versenyre már nem kell sokat várnunk, hiszen április 29-én Debrecenben startol a páros magyar bajnokság, míg május elsején ismét a Nagyhalász Speedway Ringé a főszerep, ahol az egyéni Európa-bajnoki elődöntőt rendezik.

Végeredmény:
1. Magosi Norbert (Speedway Club Gyula) - (R,3,3,3) 9 + 1. hely az elődöntőben + 1. hely a döntőben
2. Tabaka József (Debrecen Speedway SE) - (3,2,3,3) 11 + 2. hely a döntőben
3. Ronny Weis (Németország) - (3,3,2,3) - 11 + 3. hely a döntőben
4. Patrik Búri (Szlovákia) (2,3,1,2) - 8 + 1. hely az elődöntőben + bukott a döntőben
5. Milen Manev (Bulgária) (1,2,3,2) 8 + 3. hely az elődöntőben
6. Hristo Hristov (Bulgária) (2,1,2,2) 7 + 2. hely az elődöntőben
7. Richard Geyer (Németország) (2,1,2,1) 6 + 2. hely az elődöntőben
8. Vida Péter (Debrecen Speedway SE) (1,2,1,R) 4 + 3. hely az elődöntőben
9. Benkő Roland (Debrecen Speedway SE) (3,-,-,-) 3
10. Karczagi László (Arenamoto Hungary Sport) (1,d,1,1) 3 + 4. hely az elődöntőben