Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. március 26., vasárnap

Lengyel dominancia Torunban!

Szombat este a toruni Motoarenaban rendezték a Speedway Best Pairs Cup, azaz Legjobb Párosok Kupája nyitófordulóját, melyet a Fogo Power párosa, Bartosz Zmarzlik és Piotr Pawlicki nyert meg. A dobogó második fokára a Boll Team képviseletében Max Fricke, Jason Doyle valamint Grigorij Laguta állhatott fel, míg a harmadik helyen a Monster Energy Speedway Team triója végzett.
A nyitóforduló pódiuma: Boll Team (Laguta,Fricke,Doyle) - Fogo Power (Pawlicki, Zmarzlik, Pawlicki) -
Monster Energy Speedway Team (Holder, Hancock, Przedpelski) Fotó: Sportowefakty.pl Lukasz Trzeszczkowski
Szezon eleji hangulat uralkodott a Legjobb Párosok Kupája első fordulóján Torunban, hiszen az első futamok többsége izgalom mentesen, sima 5-1-es győzelmekkel ért véget. Több futamban is látványosan szétszakadt a mezőny, nagy különbségek alakultak ki a pilóták között, s motorhibából is jónéhány tarkította a szombat éjszakát. Szerencsére bukás nem volt, ám néha már - már úgy tűnt egy felkészülési versenyt láthatunk a világsztárok jóvoltából. Aztán persze volt egy két futam, ami erre rácáfolt, s parázs csatát eredményezett, volt néhány meglepetés teljesítmény is, na meg a döntő futam, ami a 2017-es szezon egyik legparádésabb etapja volt.

A 21 futamos alapszakaszt végül magabiztosan, 25 ponttal nyete a Fogo Power kettőse, Bartosz Zmarzlik és Piotr Pawlicki személyében. A csapatban ott volt tartalékként az idősebbik Pawlicki, Prezmyslaw is, ám bevetésére a két ifjonc remek teljesítménye miatt nem volt szükség. Teljesítményüknek köszönhetően egyenes ágon jutottak a 23. futamba, azaz a mindent eldöntő döntőbe. A döntő egy kiadó helyéért elődöntőt rendeztek az alapszakasz második és harmadik helyezettjének, tehát a 21 pontos Boll Team és a 20 pontos Monster Energy Speedway Team részére. A futam Greg Hancock (Monster) szalagszakításával kezdődött, majd a három ausztrállal újraindított futamot Chris Holder nyerte a Monster képviseletében a regnáló junior világbajnok, Max Fricke valamint Jason Doyle előtt.

A mindent eldöntő döntőben így Zmarzlikék küzdhettek meg Doylékkal, s a nap legszenzációsabb futamát produkálták. A startot követően a Boll kettőse, Fricke és Doyle állt az élre, s egészen a harmadik kör feléig vezettek, amikor Piotr Pawlicki belső íven mindkettejüknek elfordult, s manőverének köszönhetően első helyen kezdhette meg az utolsó kört. Csapattársa, Zmarzlik sem lassított, aki az utolsó kanyarban előzte meg Fricke-t, beállítva ezzel a futam 4-2-es végeredményét és a címvédő Fogo Power idei első győzelmét.

A következő fordulót május 2-án rendezik szintén Lengyelországban, Gniezno városában.